ME 2024 w Niemczech – gdzie będą rozgrywane spotkania?

Niemcy są w pełnej gotowości, aby przyjąć kibiców z całej Europy i nie tylko na ME 2024. Ich nowoczesne stadiony będą świadkami emocjonujących zmagań na boisku. Sprawdźmy, które wybrane obiekty będą ważnymi miejscami tego futbolowego święta.

euro 2026 stadion

Monachium: Allianz Arena (Munich Football Arena)

Allianz Arena w Monachium to perełka wśród europejskich stadionów. Mogący pomieścić 75 024 widzów, stał się miejscem, gdzie Robert Lewandowski wielokrotnie śrubował rekordy strzeleckie. Mecz otwarcia ME, zaplanowany na 14 czerwca o 21.00, zgromadzi tysiące kibiców, którzy będą świadkami rywalizacji gospodarzy z ich przeciwnikiem. Oprócz spotkań grupowych stadion będzie gospodarzem meczu 1/8 finału i półfinału. Warto przypomnieć, że Allianz Arena ma bogatą historię – inauguracyjny mecz Mistrzostw Świata 2006 czy finał Ligi Mistrzów w 2012 roku to tylko kilka z wielu ważnych wydarzeń, które miały tam miejsce.

Gelsenkirchen: Veltins-Arena (Arena AufSchalke)

Veltins Arena, mogąca przyjąć 62 271 kibiców, to miejsce pełne piłkarskich wspomnień. 20 czerwca kibice zobaczą tu rywalizację w fazie grupowej, a 30-tego, mecz 1/8 finału. Stadion ten był również miejscem rozgrywania ważnych meczów podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku. Dziś jest domem dla drużyny Schalke 04, choć nie brakuje tu też międzynarodowych potyczek.

Lipsk: Red Bull Arena (Leipzig Stadium)

Red Bull Arena w Lipsku, o pojemności 47 069 miejsc, jest jednym z nowszych stadionów w Niemczech. 24 czerwca, kibice zobaczą tu rywalizację w fazie grupowej. Kolejne emocje będą czekać ich 2 lipca podczas meczu 1/8 finału. Mimo że stadion jest stosunkowo nowy, już teraz ma na swoim koncie ważne wydarzenia, w tym mecze Pucharu Konfederacji czy Mistrzostw Świata. Na co dzień zespołem, który regularnie tam występuje jest powstały w 2009 roku na bazie klubu SSV Markranstädt – RB Lipsk. Klub pomimo krótkiej historii, nie schodzi poniżej 6. miejsca w Bundeslidze od sezonu 2016/17, zdobywając po drodze 2x Puchar Niemiec i zaskakując wielu typerów obstawiających mecze swoimi dokonaniami. Zarówno na korzyść i na niekorzyść. W opinii Superbet, legalnego bukmachera w Polsce, szanse na kolejne triumfy na krajowym i zagranicznym podwórku tego zespołu są szacowane na dość wysokie. Jak będzie – zobaczymy.

Düsseldorf: Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf Arena)

To obiekt o pojemności 54 600 miejsc. Tuż przed końcem czerwca, 24-go dnia, kibice będą świadkami emocji fazy grupowej. W kolejnych dniach odbędą się tu też mecze 1/8 finału (1 lipca) oraz ćwierćfinału (6 lipca). Ten stadion nie jest tylko miejscem spotkań piłkarskich – jest również gospodarzem innych ważnych wydarzeń, od koncertów po mecze futbolu amerykańskiego. Jego zaawansowana infrastruktura pozwoliła na organizację tak dużych eventów, jak festiwal Eurowizji w 2011 roku.

Hamburg: Volksparkstadion

Stadion został oddany do użytku w 1953 roku, choć dopiero modernizacja w 2000 roku sprawiła, że obiekt w pełni dorównuje najwyższym standardom w odniesieniu do innych aren, na których rozgrywane są mecze piłki nożnej. Klubem, który tutaj stacjonuje jest Hamburger SV. Aktualna pojemność stadionu to 47 000 miejsc siedzących. W ramach ME 204 rozegrane tu zostaną spotkania fazy grupowej i ćwierćfinał. W przeszłości stadion już gościł duże imprezy sportowe jak MŚ 1974 i 2006 oraz ME 1988.

Reasumując, Mistrzostwa Europy 2024 z pewnością dostarczą nam wielu niezapomnianych chwil. Niemcy, dzięki swoim nowoczesnym stadionom, są gotowi dostarczyć nie tylko emocje sportowe, ale także doskonałą organizację tego wielkiego święta futbolu. Czekamy z niecierpliwością!

5 / 5. Ocen: 3

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów 140 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy online

Back to top button