Tylko legalni bukmacherzy umożliwiają grę zgodną z prawem

Zakłady bukmacherskie można dziś obstawiać w ogromnej liczbie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Jednak nie każde miejsce w sieci zawiera legalne zakłady bukmacherskie. Dowiedz się, kim są legalni bukmacherzy online i co oferują polskim graczom.

Bezpieczne zakłady bukmacherskie

Temat, który chcemy tym razem poruszyć, w dużej mierze odnosi się do sytuacji prawnej gier hazardowych w Polsce. To, kto i na jakich zasadach może w naszym kraju przyjmować zakłady bukmacherskie, reguluje tzw. ustawa hazardowa. Zgodnie z jej postanowieniami tylko podmioty, które posiadają specjalne zezwolenie, mają prawo organizować zakłady bukmacherskie – także te internetowe. Takie firmy to legalni bukmacherzy. Tu znajdziesz listę, na której umieszczeni zostali wszyscy legalni bukmacherzy działający w Polsce: https://www.wygranaonline.com/bukmacherzy/.

Legalni bukmacherzy działają pod nadzorem instytucji państwowych, co przemawia na rzecz ich wiarygodności oraz bezpieczeństwa ich usług. Bukmacherzy muszą spełniać wiele wymogów ustawowych, np. wykorzystując odpowiednie rozwiązania technologiczne zabezpieczające i szyfrujące. Dzięki temu dane osobowe gracza, ale też pieniądze wpłacone przez niego na konto u bukmachera czy wygrane są bezpieczne. Co więcej, w razie ewentualnych problemów, użytkownik zawsze może dochodzić swoich praw na drodze prawnej. Przykładowo, jeśli bukmacher odmówiłby wypłaty wygranej, można skierować sprawę do sądu (wcześniej jednak lepiej jest spróbować wyjaśnić sprawę w rozmowie z działem obsługi klienta czy składając oficjalną reklamację).

Natomiast jako minus gry w firmach posiadających zezwolenie wielu graczy wymienia konieczność płacenia podatku od stawki każdego kuponu. Legalni bukmacherzy pobierają bowiem od każdego zakładu 12% podatek od gier. Wpływa to niekorzystnie na wyniki finansowe typerów (wygrane są niższe), ale stawiając zakłady bukmacherskie u nielegalnych bukmacherów można stracić znacznie więcej pieniędzy.

Nielegalni bukmacherzy to ogromne ryzyko

W opozycji do firm posiadających wydane w Polsce zezwolenie i działających legalnie są nielegalni bukmacherzy, czyli firmy, które zakłady bukmacherskie oferują pomimo nieposiadania wymaganego w Polsce zezwolenia. Dlaczego nie warto korzystać z ich usług? Przede wszystkim dlatego, że skoro bukmacherzy ci działają niezgodnie z polskim prawem, to obstawiając u nich zakłady bukmacherskie, gracz również to prawo łamie. Uczestniczenie w grach organizowanych nielegalnie jest w naszym kraju zakazane i podlega karom finansowym. Kara może mieć charakter administracyjny (w oparciu o prawo hazardowe) i wtedy jej wysokość równa jest wartości wygranej. Jeśli gracz karany byłby na podstawie „Kodeksu karnego skarbowego”, wysokość grzywny ustalana jest indywidualnie i teoretycznie może wynieść nawet kilka milionów złotych.

Ale to nie koniec zagrożeń. Strony internetowe, na których oferowane są nielegalne zakłady bukmacherskie i inne gry hazardowe są dodawane do tzw. rejestru domen zakazanych. Dostawcy Internetu muszą blokować dostęp do witryn znajdujących się na tej liście, a operatorzy płatności nie mogą realizować transakcji wychodzących i przychodzących na taki serwis. Może się więc okazać, że bukmacher, który wczoraj przyjmował depozyty i zakłady bukmacherskie, dziś nie jest już dostępny dla graczy przebywających na terenie Polski. Gracz nie będzie więc mógł uzyskać wypłaty wygranych środków czy wykorzystać wpłaconych środków na zakłady.

A co w sytuacji, gdy bukmacher nie działa uczciwie i np. rozlicza przyjęte zakłady bukmacherskie jako przegrane czy anulowane, podczas gdy powinien wypłacić wygraną? Gracz ma w tym przypadku związane ręce – nie może przecież iść z taką sprawą do sądu, ponieważ cały proceder jest nielegalny. Trudno też przewidzieć, którzy bukmacherzy bez licencji zapewniają bezpieczną realizację swoich usług, a gdzie dane i pieniądze graczy są mocno narażone na cyberataki.

Co oferują legalni bukmacherzy online?

Jak widać, bezpieczna i rozsądna gra możliwa jest dla typerów znajdujących się w Polsce tylko u operatorów zakładów, którzy posiadają odpowiednie zezwolenie. Taki stan rzeczy sprawia, że mnóstwo serwisów oferujących zakłady bukmacherskie, w tym tych renomowanych za granicą, zostaje poza zasięgiem graczy w naszym kraju. Może to być powód do zmartwień, ale trzeba przyznać, że legalni bukmacherzy także mają bogatą ofertę zakładów i wiele innych usług do zaoferowania.

Jeśli chodzi o to, co najważniejsze, czyli ofertę zakładów sportowych, najlepsi legalni bukmacherzy online mają bardzo rozbudowane zakłady przedmeczowe, ale też na żywo. Gracze mają do wyboru kilkadziesiąt dyscyplin sportowych, mnóstwo lig i turniejów, a często też bogate rynki zdarzeń. Jednocześnie niemal każdy bukmacher oferuje liczne zakłady bukmacherskie na e-sport, sporty wirtualne, gry karciane czy wydarzenia rozrywkowe.

Legalni bukmacherzy zapewniają też bezpieczne i szybkie metody wpłat i wypłat pieniędzy oraz bezpieczne kanały obstawiania. Zakłady bukmacherskie najczęściej można zawierać nie tylko przez stronę internetową, ale też przez nowoczesne aplikacje mobilne. Bukmacherzy online oferują też mnóstwo opcji dodatkowych – od statystyk meczowych i wyników na żywo, aż po darmowe transmisje meczów. Typerzy mogą wykorzystywać innowacyjne funkcjonalności – niejeden bukmacher oferuje np. opcję betbuilder (konstruktor spersonalizowanych zakładów), cash-out (wcześniejsze rozliczenie zakładu), edytowanie obstawionego zakładu itp.

Last but not least, czyli bonusy bukmacherskie. Legalni bukmacherzy oferują bonusy powitalne, które gracze otrzymują w zamian za założenie konta online. Bukmacher przyciąga w ten sposób nowych użytkowników, a ci uzyskują dodatkowe środki na grę, dzięki którym mogą na spokojnie sprawdzić zakłady bukmacherskie danego operatora. Bonusy bukmacherskie na start to najczęściej bonusy od depozytu, cashbacki (zakłady bez ryzyka) i freebety (darmowe zakłady). Poza tym legalni bukmacherzy oferują też bonusy bukmacherskie dla zarejestrowanych już graczy, organizują rankingi graczy i inne wyzwania, oferują grę bez podatku, programy lojalnościowe itp.

Czy obstawianie zakładów bukmacherskich ma sens?

Jak już wiemy, jeśli obstawiać zakłady bukmacherskie, to tylko te, które oferują legalni bukmacherzy. Czy jednak w ogóle zabawa w bukmacherkę ma sens? To zależy. Jeśli lubisz sport i poszukujesz jakiejś nowej formy rozrywki, zakłady bukmacherskie mogą ją zapewnić. Szczególnie dużej dawki adrenaliny dostarczają zakłady na żywo, więc ich obstawianie może podkręcić emocje przeżywane podczas śledzenia spotkań ulubionych drużyn. Ponadto niektórzy legalni bukmacherzy udostępniają na swoich platformach darmowe transmisje meczów na żywo, więc można jednocześnie oglądać mecz i stawiać na niego zakłady live.

Oczywiście spora część graczy obstawia zakłady bukmacherskie przede wszystkim dla zysku. Żeby jednak gra przynosiła regularne profity, potrzebna jest spora wiedza sportowa i stale doskonalone umiejętności bukmacherskie (np. na poziomie zarządzania budżetem gracza czy strategii obstawiania). Gracz musi zachowywać kontrolę nad swoim sposobem gry i nie tracić zimnej głowy. Jeśli spełnia te wymogi, jak najbardziej może czerpać korzyści finansowe z typowania zakładów. Jeśli przy tym obstawia zakłady u legalnych bukmacherów, jego dodatkowy dochód jest też w pełni legalny. Co więcej, od wygranych zazwyczaj nie trzeba płacić podatku. Wyjątkiem są wygrane przekraczające 2.280 zł na jednym kuponie, od których bukmacher pobiera na rzecz fiskusa 10% podatku dochodowego. Pamiętajmy jednak, że dla większości graczy obstawianie ostatecznie nie kończy się osiąganiem zysku, a niestety ponoszą oni straty. Dlatego przed rozpoczęciem gry dobrze przemyśl, czy zakłady bukmacherskie są dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się zarejestrować w jednej z firm oferujących zakłady, to pamiętaj aby wybierać tylko legalnych bukmacherów z polskim zezwoleniem.

5 / 5. Ocen: 1

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów 140 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy online

Back to top button