App Store vs Google Play

„Wojna” pomiędzy zwolennikami Androida i IOS trwa od dawna. Każdy z użytkowników tych systemów uważa, że jego wybór jest najlepszy. Zwolennicy IOS podkreślają niezawodność systemu, z kolei fani Androida zaznaczają, że jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od grubości portfela.

Jak jest w rzeczywistości? Czy faktycznie da się powiedzieć, który z tych systemów jest najlepszy i ma lepszą ofertę aplikacji?

Jednolitość IOS

Nie da się zaprzeczyć: IOS jest systemem bardzo jednolitym. Nie pozwala swoim użytkownikom na większe zmiany. Tak naprawdę, to co zostało ustawione fabrycznie, trudno ruszyć. Podobnie jest z dostępnymi aplikacjami.

Ściągać można tylko te, które zostały przez Apple zatwierdzone, a bardzo często – są ich własnego autorstwa. Dochodzi do tego jeszcze ograniczenie regionalne, bo twórcy aplikacji decydują o tym, gdzie będzie ona dostępna, a gdzie nie.

Z jednej strony, jest to ogromny minus. Jeżeli cenimy sobie wolność konfiguracji i chcemy, by telefon miał tylko wybrane przez nas funkcje, IOS blokuje taką możliwość.

Z drugiej strony, jest to doskonała ochrona dla mniej uważnych użytkowników. Dużo trudniej znaleźć tu i ściągnąć zainfekowaną aplikację, niewiadomego pochodzenia.

Mogłoby się wydawać więc, że automaty online w Total Casino będą w IOS niedostępne, skoro Apple sprawuje nad wszystkim tak dużą kontrolę. Takie aplikacje od producentów gier jednak znajdziemy – oczywiście pod warunkiem, że będą dostępne w naszym regionie.

Przewaga IOS nad Androidem jest również taka, że ponieważ jest to system dedykowany na ograniczoną ilość urządzeń, jest dużo większa pewność, że będzie on działał poprawnie przez wiele lat, nawet na starych telefonach.

Dowolność Androida

Android z kolei ma całkowicie inne założenie. Cały jego system możemy skonfigurować tak, jak chcemy. Ten sam telefon, w rękach dwóch użytkowników, może działać i wyglądać zupełnie inaczej, w zależności od naszych indywidualnych zapotrzebowań.

Do tego dochodzą jeszcze odpowiednie nakładki od producentów telefonów, dlatego Android na telefonie od Sony będzie prezentował się zupełnie inaczej niż ten od Samsunga.

Niesie to jednak za sobą pewne komplikacje. Trudno bowiem oczekiwać, by system ten działał zawsze tak samo dobrze na każdym rodzaju sprzętu, od różnych producentów. Dochodzą do tego jeszcze różnice w jakości, od modeli bardzo tanich, po modele bardzo drogie. Przyznać jednak trzeba, że Android pod kątem dostępności (jest dostępny także Chinach), ma przewagę nad Jabłkiem.

Różnice te wpływają także na sam Google Play. Bo choć tutaj też trwa kontrola nad bezpieczeństwem aplikacji, te jednak mogą pochodzić z różnych miejsc i od różnych producentów. Tym, ściągając wszystko bez zastanowienia bez czytania, dużo łatwiej możemy trafić na aplikacje podejrzane lub z wirusami.

Android jednak nie zmusza nas do korzystania z Google Play i co bardziej zaawansowani użytkownicy są w stanie korzystać z innych sklepów z aplikacjami, czy dużo łatwiej omijać ograniczenia terytorialne.

Tym samym, Android w porównaniu do Apple daje praktycznie wolną rękę w sposobie korzystania z aplikacji.

Co wybrać?

Który system jest więc lepszy? Trudno powiedzieć. Niestety, systemy te są od siebie tak różne, że trudno wskazać obiektywnie, który jest lepszy. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych osobistych preferencji. Jednych będzie denerwował brak możliwości zmian na telefonach od Apple, a inni odetchną z ulgą, że nie muszą swojego telefonu konfigurować.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów 140 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy online

Back to top button