Jak grać u bukmachera, żeby nie przegrywać?

Zakłady bukmacherskie są czymś, co w ogromnym tempie nabiera na popularności. Doprowadziło to do wzrostu zainteresowania poradnikami mówiącymi o tym, co robić, by typować skutecznie i rzeczywiście efektywnie. Choć w naszym serwisie dużo artykułów i poradników ma taki właśnie charakter, w tym konkretnym skupimy się na tym, czego tak właściwie powinno się wystrzegać i zaniechać, by nie zniechęcić się do zakładów i nie uczynić ich bardziej ryzykownymi, aniżeli powinny być.

Jak grać u bukmachera, żeby nie przegrywać?
Jak grać u bukmachera, żeby nie przegrywać?

Czego się wystrzegać przy obstawianiu?

Istnieje mnóstwo rzeczy, które można zrobić, by uczynić własne zakłady bukmacherskie skuteczniejszymi i przynoszącymi ogromną ilość korzyści. Istnieje też sporo rzeczy, których nie warto robić, a które mimo wszystko często są praktykowane (ku zgubie osób, które to robią). Poniżej przedstawiamy pięć błędów, które popełnia się najczęściej wraz z wyjaśnieniem, jak je naprawić i przedstawieniem zdrowej ich alternatywy.

1. Obstawianie wszystkiego, co tylko możemy

Początkujący typujący często starają się obstawiać tyle, ile tylko mogą. To największy błąd, prowadzący do bardzo dużych przegranych – podstawą sukcesywnego obstawiania jest bowiem jak najbardziej szczegółowa analiza. Tej z kolei ciężko jest dokonać, jeśli obstawia się absolutnie wszystko. Nasze typy bukmacherskie skupmy więc wokół jednej dyscypliny czy rozgrywek – przynajmniej na początku. Dojdźmy do perfekcji w jej obstawianiu i dopiero potem pomyślmy o poszerzaniu naszych horyzontów. Niezależnie od tego, czy typujemy klasyczne spotkania sportowe, czy usługi dodatkowe, jak chociażby legalny poker.

darmowy bonus bez depozytu sts
Bukmacher STS – Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu. Kod promocyjny: BETONLINE

2. Bazowanie na kuponach akumulacyjnych

Kupony akumulacyjne (często skrótowo nazywane kuponami AKO) są bardziej ryzykowne, bo wymagają od nas poprawnego wytypowania kilku spotkań jednocześnie. Choć są fajną ciekawostką, nie powinniśmy traktować ich jako bazy do obstawiania i naszego podstawowego podejścia do zakładów. Stawiajmy przede wszystkim kupony SOLO – to one są rozsądną opcją, z której korzystają najlepsi.

3. Nieumiejętne dysponowanie własnym budżetem

Kardynalnym błędem początkujących typerów jest stawianie wszystkiego na jedną kartę. Nie mówimy tutaj, aby nie grać na wysokich stawkach – dostosowujmy je jednak do posiadanego budżetu. Pamiętajmy, że wyniki spotkań sportowych często zależą nie tyle od umiejętności, a od szczęścia i przypadku – nie ryzykujmy więc kompletnego spłukania się i towarzyszącej temu frustracji.

4. Dołączanie do spotkań na żywo w połowie ich trwania

Jeżeli zawieramy zakłady bukmacherskie na żywo, oglądajmy spotkanie od początku jego trwania – wykorzystujmy potencjał, jaki daje nam ten format typowania i możliwość oceny formy każdego z zespołów, ale też szansę na dokonywanie analizy dokładnej, bo bieżącej. Pozbawianie się tego przez szybkie obstawianie „mimochodem” i po wejściu w połowie spotkania jest błędem.

Zakłady bukmacherskie online - STS
Zakłady bukmacherskie online – STS

5. Przesadne poleganie na typach bukmacherskich z zewnątrz

Przy obstawianiu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje pewniaki bukmacherskie – gramy w końcu za własne pieniądze. Typy z zewnątrz, niezależnie od tego, skąd pochodzą, traktujmy więc jako wskazówkę, a nie coś, co musimy kopiować i przenosić bezpośrednio na zakłady bukmacherskie.

U jakiego bukmachera nie grać?

Na naszym rynku obecnie działa kilkunastu różnych legalnych bukmacherów i choć to oni mogą na nim działać w zgodzie z polskim prawem, o uwagę typujących z Polski walczą również bukmacherzy bez licencji, kuszący możliwością gry bez podatku (a zatem większymi, bo pozbawionymi go wygranymi). To właśnie z ich usług nie powinniśmy korzystać. Zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku, typowanie u nielegalnych bukmacherów grozi poważnymi konsekwencjami prawnymi, z których konfiskata środków, za które gramy jest najłagodniejszą.

STS kod promocyjny to „BETONLINE„. Możemy go wykorzystać na www.STS.pl i tym samym odebrać bonus bez depozytu w wysokości 29 PLN!

Nie wybierajmy również absolutnie dowolnego bukmachera – naszą decyzję co do wyboru konkretnego operatora bazujmy na własnych oczekiwaniach i tym, co tak właściwie chcemy obstawiać. Zawsze rejestrujmy się u tego, który będzie oferował nam najatrakcyjniejsze warunki zakładów wzajemnych.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Totolotek zezwolenie MF nr. AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. LV BET zezwolenie MF nr. PS4.6831.9.2016.EQK. Milenium zezwolenie MF nr. SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599. eToto zezwolenie MF nr. AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Forbet zezwolenie MF nr. PS4.6831.10.2016. STS zezwolenie MF nr. SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. TotalBET zezwolenie MF nr. PS4.6831.15.2017. Cherry Online zezwolenie MF nr. PS4.6831.26.2017. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017.  BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Ewinner zezwolenie z dnia 30 października 2018 r. nr PS4.6831.29.2017. Superbet zezwolenie z dnia 18 października 2019 r. nr. PS4.6831.5.2019. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów legalnych bukmacherów 140 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
Cashback bez obrotu 500 PLN (kod: BETONLINE) – www.Fuksiarz.pl
Cashback 600 PLN (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl

Legalni bukmacherzy online

Back to top button